Jaką miskę dla psa wybrać?

Bardzo często świeżo upieczeni właściciele czworonogów stoją przed wyzwaniem skompletowania pełnej wyprawki dla swoich nowych podopiecznych. Podczas gdy zazwyczaj zwracamy uwagę na rzeczy takie jak leżanka, obroża, smycz czy zrobienie zapasów karmy i smakołyków, zapominamy jednocześnie o wyborze innych odpowiednich akcesoriów. Jednym z nich jest miska dla psa. Wybór odpowiedniej z pewnością ułatwi nam późniejsze dbanie o zwierzaka, oto dlaczego!

Od początku, czyli ile misek potrzebuje pies?

Najlepiej, aby pies miał przynajmniej dwie miski – jedną na wodę, drugą na karmę. Dobrym pomysłem będzie też kupno dodatkowej miski na karmę suchą, jeżeli planujemy podawanie jej psu równocześnie z innymi rodzajami pokarmu. Warto także zaopatrzyć się w przynajmniej jedną miskę, którą będziemy zabierali na długie spacery i z której pies będzie mógł napić się wody, gdy zasapie się podczas biegania lub gdy dzień będzie wyjątkowo ciepły.

Z jakiego materiału miskę wybrać?

Na rynku mamy dostępne naprawdę najróżniejsze rodzaje misek wykonanych z różnorodnych materiałów. Pomimo popularności tych plastikowych nie są one szczególnie polecane. Jest ku temu kilka powodów. Główny to niejednokrotnie niska jakość produktu, plastik może mieć od spodu niedoszlifowane krawędzie, a użyte barwniki czasami okazują się toksyczne. Miski dla psów nie zawsze przechodzą odpowiednie atesty, szczególnie uważać trzeba na kupowanie tego typu produktów na popularnych ostatnio tanich azjatyckich portalach zakupowych. Przy tego typu problemach z plastikiem, najrozsądniejszy wydaje się wybór metalowej lub aluminiowej miski dla psa. Posiada gładką krawędź i jest zrobiona z bezpiecznego materiału. Alternatywą może być też miska z lakierowanego drewna lub ceramiki. Generalnie jedna prosta zasada – jeżeli sami mielibyśmy obiekcje zjeść z nowej miski przeznaczonej dla psa, nie kupujmy jej dla zwierzęcia.

Miska dla psa – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Przede wszystkim na jakość wykonania i detale. Szukajmy nierównych krawędzi i pęknięć. Powierzchnia powinna być gładka, a nie porowata, aby w misce nie namnażały się bakterie. Naczynie musi mieć też odpowiednią wagę, aby łatwo się nie przewracało i nie mieć dziwnych, wyszukanych kształtów, które będą utrudniały jego dokładne umycie. W przypadku miski przeznaczonej na spacery postawmy jednak na wytrzymałość i małą wagę.

Wspaniała inicjatywa dla zwierząt