Najpiękniejsze zwierzęta na świecie

Planeta Ziemia prezentuje wielką różnorodność zwierząt, a niektóre z nich wyróżniają się na tle innych ze względu na swoje kolory, kształty i zachowania. Chociaż jest to żmudne zadanie, aby opisać wszystkie najpiękniejsze zwierzęta, które zamieszkują ziemię,  przedstawiamy listę najpiękniejszych zwierząt na świecie.

Jaguar

Jaguar (Panthera onca) jest uważany za jedno z najpiękniejszych zwierząt na świecie i największego kota w obu Amerykach. Niepowtarzalny ze względu na duże rozmiary ciała i pomarańczowe futro z czarnymi plamami zwanymi rozetami, jest wskaźnikiem zdrowia środowiska, a jego ochrona pomaga chronić inne gatunki.

Delfin Risso

Delfin Risso (Lagenorhynchus cruciger) to piękny ssak morski charakteryzujący się czarno-białym wzorem ubarwienia. Delfiny te są szybkimi pływakami w wodach morskich półkuli południowej i są powszechnie obserwowane w małych grupach. Sposób, w jaki pływają, wyskakując z wody, jest spektaklem wartym obejrzenia.

Żaba strzałkowa

Ten gatunek żaby strzałkowej (Ranitomeya amazonica) jest równie piękny, co niebezpieczny, gdyż jest to jedna z najbardziej jadowitych żab, jakie istnieją. Ten mieszkaniec lasów tropikalnych, mierzy od 16 do 19 milimetrów i ma bardzo ekstrawaganckie ubarwienie: jego grzbiet jest czarny z grubymi, jaskrawoczerwonymi liniami, a gardło pomarańczowe.

Motyl monarcha

Motyl monarchy (Danaus plexippus) jest jednym z najpiękniejszych i najbardziej efektownych owadów, łatwo go rozpoznać po pomarańczowych i czarnych skrzydłach. Gatunek ten pochodzi z Ameryki Północnej i według informacji z portalu o naturze i parkach narodowych https://www.rezerwaty.pl jest zdolny do masowych migracji na odległość tysięcy kilometrów. Ciekawostką jest fakt, że pokolenie tych motyli urodzonych późnym latem i wczesną jesienią może żyć nawet 9 miesięcy.

Jeleń szlachetny

Jeleń szlachetny, nazwa naukowa Axis axis, jest ssakiem pochodzącym z Azji, który często obserwowany jest w grupach na terenach otwartych. Jest to bardzo urocze zwierzę charakteryzujące się smukłym ciałem i czerwonobrązową sierścią cętkowaną białymi plamkami. Dorosłe samce mogą mieć duże poroże.

Orzeł przedni

Orzeł przedni (Spizaetus ornatus) to bardzo piękny ptak drapieżny pochodzący z Ameryki Środkowej i Południowej. Jest samotny i rzadko spotykany. Dorosłe upierzenie jest efektownie ubarwione, z brązowym grzbietem i czarno-białym pręgowanym brzuchem.

Panda

Te łagodne i piękne zwierzęta należą do rodziny niedźwiedzi i żyją w górskich regionach Chin, gdzie ich dieta opiera się głównie na bambusie. Jako charyzmatyczny gatunek, niedźwiedź panda (Ailuropoda melanoleuca) jest symbolem World Wildlife Fund (WWF).