Jaka rasa psa dla rodziny z dziećmi?

Jeśli to czytasz, to prawdopodobnie jesteś jednym z wielu, którzy kochają psy i szukają nowego członka rodziny. Jak wybrać idealnego psa dla swojej rodziny? Szczególnie, jeśli są w niej małe dzieci? Czytaj dalej, jeśli chcesz wiedzieć, jakie rasy są odpowiednie dla rodzin z dziećmi.

Cechy psa rodzinnego

Wszystkie psy niezależnie od rasy mają kilka wspólnych cech. Przedstawienie i opis tych cech znajdziesz na stronie www.codzienne.pl. Najważniejszą z nich jest silne pragnienie, aby zadowolić swoich właścicieli. To w połączeniu z umiejętnością szkolenia, sprawia, że wszystkie rasy są odpowiednimi towarzyszami rodziny.

Decydując się na wybór idealnego psa dla swojej rodziny, musisz wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Ile masz dzieci? – pomoże Ci to zdecydować, czy lepiej będzie wybrać mniejszą czy większą rasę. Mniejsze rasy są łatwiejsze w pielęgnacji, natomiast większe mogą być nieco droższe i wymagać więcej uwagi.
  • Jaki prowadzisz tryb życia – niektóre rasy psów muszą być aktywne w ciągu dnia, dlatego powinny wychodzić na długi spacer lub mieć podwórko, aby się wybiegać. Inne wolą siedzieć z Tobą na kanapie. Dlatego to jak żyjesz i ile możesz psu zaoferować, jest ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniej rasy.
  • Musi to być rasa przyjazna i nieagresywna – dzieci mają różne pomysły, dlatego odradzamy psy z ras niebezpiecznych.

6 najlepszych psów dla rodzin z małymi dziećmi

Oto 6 najlepszych ras psów zalecanych dla rodzin z małymi dziećmi.

  • Airedale Terrier – jest to wspaniała rasa dla rodzin z małymi dziećmi, ponieważ jest łatwa w szkoleniu i bardzo przyjazna dla wszystkich.
  • American Eskimo Dog – jest nieco większy niż Airedale, ale nadal jest to wspaniała rasa dla rodzin, ponieważ jest bardzo przyjazny. Jest bardzo figlarny i pełen energii.
  • Cocker Spaniel – jest trochę mniejszy, ale to nadal wspaniała rasa dla rodzin, ponieważ jest bardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkich. Dzięki temu świetnie nadaje się na zwierzę rodzinne, ponieważ jest łatwy w szkoleniu i bardzo inteligentny. Kocha zabawy z dziećmi.
  • Jamnik – jest to nieco mniejsza rasa, ale nadal doskonała dla rodzin, ponieważ jest bardzo przyjazny i kocha zabawy w domu oraz na świeżym powietrzu.
  • Golden Retriever – najbardziej radosna rasa psa. Jest przecudownym kompanem dla całych rodzin. Uwielbia zabawy z dziećmi, bieganie, przynoszenie piłki. Lubi się również przytulać i jest łatwy w nauczaniu.
  • Labrador retriever – jest bardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkich i nie szczeka zbyt często, jak niektóre rasy.