Jak podróżować z psem?

Wielu właścicieli psów zastanawia się jak podróżować z pupilem. Wspólny wakacyjny lub weekendowy wyjazd z naszym czworonożnym przyjacielem będzie dobrym pomysłem, szczególnie jeśli nie mamy z kim zostawić psa. Najlepiej zabrać naszego pupila w jakieś miejsce w Polsce. Dzięki temu w stosunkowo krótkim czasie dotrzemy na miejsce docelowe.

Jak podróżować z psem?

Podróże z psem powinniśmy zacząć już od pierwszych dni pobytu szczeniaka w naszym domu. Na początku wystarczą krótkie przejażdżki samochodem, np. do parku czy nad rzekę. Dzięki temu powoli będziemy przyzwyczajać psa do jazdy samochodem. Warto regularnie jeździć z naszym pupilem na spacery w różne miejsca. W ten sposób pokażemy mu, że kiedy zakończymy jazdę będzie mógł eksplorować nowe tereny. Z czasem powinniśmy wydłużać czasu podróży. Kiedy będziemy wybierać się na wspólny wyjazd z psem, pamiętajmy o zabraniu karmy, wody, misek i ulubionej zabawki naszego czworonoga. Pozwoli mu to lepiej się zaaklimatyzować w nowym miejscu w czasie wypoczynku. Wybierając miejsce na wyjazd upewnijmy się, że w hotelu można trzymać zwierzęta. Domek letniskowy to zdecydowanie lepsza opcja, jeśli planujemy wspólny wyjazd z psem. Dzięki temu pies będzie mógł się wyszaleć w ogrodzie.

W podróży potrzebny będzie nam transporter dla psa. Dobieramy go do wielkości naszego pupila. Wielu właścicieli psów często wozi szczeniaka na kolanach, a kiedy pies podrośnie uczą go jeżdżenia w transporterze, jednak nie jest to dobra metoda. Szczeniaka powinniśmy od początku uczyć jazdy w transporterze. Dzięki temu dorosły pies będzie przyzwyczajony do takiego sposobu jazdy. Transporter dla psa może być wykonany z plastiku, specjalnego materiału bądź z metalu. Plastikowe transportery sprawdzą się dla małych i średnich psów. Dla dużych psów najlepsza będzie klatka, którą możemy umieścić w bagażniku. Zamiast transportera możemy również kupić smycz samochodową. Z jednej strony zapinamy ją tak jak pasy, a druga strona zakończona jest karabińczykiem, który przypinamy do szelek. Dla dużych i średnich psów dobrze sprawdzi się mata samochodowa. Chroni ona siedzenia, a także oddziela psa od kierowcy. Mata posiada otwory, dzięki którym przypniemy psa smyczą samochodową.

Praktyczne porady pomocne na różne zwierzęce problemy

1 komentarz w temacie “Jak podróżować z psem?

Komentowanie wyłączone