Praktyczne porady pomocne na różne zwierzęce problemy

Oto praktyczne porady pomocne na różne zwierzęce problemy:

1). Pies liże sobie ciągle łapy – najpierw trzeba ustalić, czy w opuszki lub sierść między nimi nic się nie wbiło, co pies próbuje teraz wygryźć. Potem trzeba wykluczyć obecność pasożytów w organizmie czworonoga.

2). Kiedy brakuje nam szamponu dla psa a pupil wrócił ze spaceru umorusany, możemy wówczas sięgnąć po hipoalergiczny szampon dla niemowląt lub dzieci. Jest on bardzo delikatny i w ostateczności się nadaje.

3). Dieta dla chorego psa – kiedy nasz psiak jest chory i osłabiony, możemy podawać mu kleik ryżowy z odrobiną gotowanej w wodzie piersi kurczaka (pies chętnie to zje). Warto też sprawdzić, czy nie podajemy psu zbyt zimnej wody – dobra to ta o temperaturze pokojowej.

4). Zbilansowana dieta królika – raz na dwa tygodnie dobrze jest podawać królikowi tzw. pastylki solne. Liżąc je, królik dostarcza sobie sodu i magnezu. Mają one formę tabletki, wkłada się je do miski z jedzeniem.

Dodatkowa uwaga – choremu psu zapewnijmy ciepłe, spokojne miejsce. Legowisko nie powinno się przesuwać, gdy zwierzę z niego wstaje. Wsunięta pod nie mata będzie też ociepleniem.

Jak podróżować z psem?