Kot syjski jako powiew historii.

Tajemnicza rasa

Jedna z najbardziej tajemniczych ras kotów na świecie, są syjamy. Koty syjamskie pojawiły się we wzmiankach już w połowie XVI wieku. Ich pochodzenie wywodzi się prawdopodobnie z Tajlandii. Tajlandia dawniej zwana była Syjamem. Stąd nazwa.
Koty syjamskie z roku na rok zyskują co raz większą popularność jako dowowy pupil. Jako rasa o niezwykle żywiołowym charakterze, syjamy wymagają wyjątkowo dużo uwagi. Nie znoszą one samotności, więc gdy tylko poczują jej zbyt wiele, potrafią głośno domagać się o uwagę. Koty te uwielbiają zabawę oraz pieszczoty. Są przyjaźnie nastawione do ludzi i chętnie tolerują nieznajomych, zarówno ludzi jak i inne zwierzęta.

Podobieństwa do psów

Co ciekawe często można spotkać kota prowadzonego na smyczy. Nic w tym dziwnego gdyż to właśnie ta rasa kotów nie ma nic przeciwko temu. Koty Syjamskie podobne są tym sposobem podobne do psów a dodatkowym argumentem przemawiającym za tą teza jest ich chęć do…aportowania. Syjamy skłonne są do nauki.
Pielęgnacja tych kotów nie należy do uciążliwych, gdyż koty te praktycznie się nie brudzą. Jedynie w okresie linienia niezbędne jest wyczesanie oraz usunięcie zbędnej sierści.
Koty syjamskie rodzą się zupełnie białe, a swój właściwy kolor umaszczenia osiągają w wieku około 3 lat.

Obecność zwierząt w wychowaniu dzieci

1 komentarz w temacie “Kot syjski jako powiew historii.

Komentowanie wyłączone