Wspaniała inicjatywa dla zwierząt

Schronisko dla zwięrząt

Każdy, kto miał okazję odwiedzić schronisko wie, że nie jest to najbardziej komfortowe miejsce dla porzuconych zwierząt. Mimo tego, że jego pracownicy i wolontariusze starają się zadbać o zwierzęta, takie warunki nie są korzystne. Schroniska są przepełnione, psy nie mają poczucia przynależności i bezpieczeństwa, a część z nich tęskni za dawnym właścicielem. Taka sytuacja nie jest dobra i źle wpływa na szczęście zwierzaka.
Chociaż ludzie są coraz bardziej świadomi i mniej obojętni na krzywdę zwierząt, wciąż problem ich porzucania i zaniedbywania jest aktualny. Niestety do schronisk codziennie trafia wiele zwierząt. Ludzie znęcają się nad nimi, porzucają przy drogach czy w lesie, a czasami nawet wrzucają do wody w worku aby je zabić. Niektórzy ludzie są okrutni i chociaż kary za takie postępowanie są coraz wyższe, wciąż zdarzają się takie przykre przypadki.

Miejsce dla porzuconych zwierząt

Porzucone zwierzęta mogą na szczęście liczyć na dobre serca. Chociaż schronisko to nie szczyt marzeń, daje im potrzebne schronienie i dba o ich podstawowe potrzeby. Powstaje wiele pięknych inicjatyw, dzięki którym kojce są duże, budy ciepłe a jedzenia coraz więcej.
Taką wspaniałą inicjatywą jest Psia Wioska, która znajduje się w Przemyślu. Powstała stosunkowo niedawno, a już jest „na językach” wielu osób. Zwierzaki, które trafiają do Psiej Wioski, można powiedzieć, mają szczęście w nieszczęściu. Warunki tutaj są naprawdę rewelacyjne i zbliżone do domowych. Zwierzęta mieszkają tutaj w pięknych, ciepłych domkach, które na podłodze posiadają nawet miękkie dywaniki i mebelki. Schronisko niewątpliwie jest z rodzaju nowoczesnych i przyjaznych. Pracownicy spędzają ze zwierzakami dużo czasu, co sprawia, że przyzwyczajają się one do obecności człowieka. Jest to bardzo ważne, ponieważ zwierzęta trafiające do schroniska są często po traumatycznych przejściach, które odebrały mu wiarę w człowieka i zaufanie do nas.
Projekt ten jest owocem pracy doktora Radosława Fedaczyńskiego. Jeden domek to miejsce dla dwóch albo trzech psów. Domki są na tyle duże, że każdy z piesków ma w nich swoje miejsce. Jest to pierwsza taka inicjatywa, a domków jak na razie nie jest dużo. Jednak marzeniem Pana doktora jest stworzenie miejsca, w którym będzie takich domków kilkadziesiąt, a w otoczeniu będzie wiele atrakcji dla psów, które przebywają w wiosce. Na ten cel potrzeba jednak dużej ilości gotówki, dlatego chętni wpłacają pieniądze na ten cel. Można to zrobić za pośrednictwem stron internetowych zbiórki.

Jaką miskę dla psa wybrać?